ks. meiera 20G

Forum lokatorów ul. Ks. Meiera 20G


#16 2011-07-25 14:24:26

Iwona

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-04
Posty: 17
Punktów :   

Re: Zieleniec w służbie lokatorom czyli plac zabaw incognito...

Jak już wcześniej pisałam zagłosowała na nie, zastanawia mnie tylko dlaczego wszyscy musimy głosować nad czymś co jest niezgodne z prawem??!! Kolejny raz wychodzi ignorancja pani Ludmiły. Temat jej odwołania powinien być cały czas na tapecie!!!
A co do placyku to chylę czoło przed sasiadem, który wrzucił informacje  o samowoli budowlanej i tekst uchwały (niezgodnej z prawem)- to powinna była zrobić pani L., dobrze wiedzieć, że są ludzie którym zależy na dobru ogółu!!!

Offline

 

#17 2011-07-25 15:17:34

Carina123

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-21
Posty: 6
Punktów :   

Re: Zieleniec w służbie lokatorom czyli plac zabaw incognito...

Skoro formalnie spisano uchwale, trzeba ja przeglosowac. Jakie beda jej losy nie wiadomo, bo wyniki poprzednich (monitoring, fundusz remontowy) nie zostaly oficjalnie ogloszone. Na zebraniu Zarzadca stwierdzila, ze skoro ponad polowa lokatorow nie oddala glosu, to pewnie sa na nie. Abstrahujac od tego czy monitoring jest potrzebny czy nie, samo zalatwienie sprawy pozostawia wiele do zyczenia. Orientowalam sie w kwestii zmiany zarzadcy. Konieczne jest sporzadzenie uchwaly ( w takiej formie jak ta dotyczaca "zielenca") i wola 51% mieszkancow ( a raczej 51% udzialow w powierzchni). Uchwala musialaby byc podjeta w obecnosci notariusza a nie w trybie indywidualnego zbierania i liczenia ( jak obecna) . Nie jest natomiast konieczne zmienianie kazdego z aktow notarialnych, mimo tego, ze obecny Zarzadca jest do nich wpisany. Mysle, ze mozna wrocic do tego tematu po sezonie urlopowym.

Offline

 

#18 2011-07-25 19:12:49

incognito

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-25
Posty: 9
Punktów :   

Re: Zieleniec w służbie lokatorom czyli plac zabaw incognito...

Widzę, że nic tylko noże wyjmijmy i się pozażynajmy... Mam parę pytań do krzykaczy:
1. Co niby jest nielegalne? przedszkole czy ogrodzenie kawałka błota? bo jakoś przedszkole to nie sklep z ciuchami i nie robi się partyzantki. poza tym skoro gość jest włascicielem lokali to rybka wam co tam robi. chyba że jak to ktoś zauważył zrobiłby tam burdello albo dyskotekę.
2. trawnik? mamy kawałek "zieleni" i co? tłumów tam nie widać jakoś. biorąc pod uwagę wszechobecny beton przed, za i obok bloku to ten kawałek zagospodarowany może być niezłą odmianą.
3. porównywanie budowy Dom-budu do krzyczących dzieci... sory ZGREDY ale jak będziecie mieli dziecko to zapragniecie placu zabaw bliżej niż te odległe (co z tego że są 3 czy 4 skoro w naszym rejonie pustynia). wole krzyczące dziecko niż drącego mordę kundla.
4. w chwili obecnej budowa placu nie ma sensu z uwagi na budowę. ja bym tam swojego dziecka póki nie skończy się budowlanka nie wpuścił i w tym tylko mogę mieć zastrzeżenia.
5. Pani Zarządca zwana Ludmiłą niech wezmie się za robotę. do tej pory cisza o monitoringu o innych kwestiach nie wspomnę (wózkownia np.)
6. jakoś MIESZKAŃCY inicjatywą się nie wykazują a jak ktoś coś robi to zaraz sądami straszą. żyjemy w typowo polskim bloku.


"Gdy wieczorne zgasną zorze,
zanim głowę do snu złożę,
modlitwę moją zanoszę,
Bogu Ojcu i Synowi.
Dopierdolcie sąsiadowi!
Dla siebie o nic nie wnoszę,
tylko mu dosrajcie, proszę!"


ot z życia wzięte. (kto zna to wie skąd ten cytat)

pozdrawiam normalnych

Offline

 

#19 2011-07-25 20:02:26

Gracjan_Roztocki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-04
Posty: 24
Punktów :   

Re: Zieleniec w służbie lokatorom czyli plac zabaw incognito...

Tutaj niektórzy wolą uprawiać "sztukę dla sztuki" i rozdrabniać się na każdy błahy temat, zamiast np. myśleć o funduszu remontowym czy monitoringu.


Pozdrawiam


Internet, internet, łączy ludzi, ludzi, internet!

Offline

 

#20 2011-07-25 23:30:11

Carina123

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-21
Posty: 6
Punktów :   

Re: Zieleniec w służbie lokatorom czyli plac zabaw incognito...

Żyjemy w typowo polskim bloku, w którym nic nikomu nie przeszkadza i nikt nic nie widzi, do chwili, gdy pojawia się inicjatywa i zaczyna się krytyka. Wtedy każdy jest zainteresowany. Czytając te wymianę zdań nie widzę żadnej agresji. Każdy komentuje to co mu się nie podoba i ma do tego święte prawo. Nie spodobała się samowola budowlana, powstała dyskusja i bardzo dobrze. Gdyby osoby wpisujące tu posty pojawiły się na zebraniu, byłaby większość lokatorów i można byłoby rozwiązać kwestię monitoringu, wózkowni, funduszu remontowego, usterek i każdą inną, bo nawet bez zgody i organizacji Zarządcy można by było napisać uchwałę i prawomocnie ją zatwierdzić, a na adres Zarządcy "Alternatywa" wysłać fakturę i nie byłoby dyskusji czy Pani Ludmiła ma ochotę się tym zająć czy nie. Ale na ostatnie zebranie przyszło niecałe 30% mieszkańców i lepiej zapewne nie będzie.

Więc można albo krytykować i planować placyki zabaw na kawałku 2x3 albo komentować fakty, a są one takie, że w bloku nic się nie zmienia, Zarządca nie robi nic a właściciel lokali usługowych robi co chce na terenie Wspólnoty. I choć z nożem na niego nie pójdę, to zagłosować mogę. I także dziękuję osobie, która zadała sobie trud i wrzuciła (podejrzewam) do każdej skrzynki kopię uchwały, bo nawet tak prozaiczna czynność naszego Zarządcę przerosła.

P.S. Z ciekawości sprawdziłam, nasze blokowe przedszkole nie spełnia wymogów wymienionych w podstawie prawnej Kuratorium Oświaty dotyczącej zakładania i funkcjonowania przedszkoli niepublicznych. A więc jednak działa nielegalnie. (Kto zna ustawę to wie skąd ten wniosek)

Ostatnio edytowany przez Carina123 (2011-07-25 23:34:19)

Offline

 

#21 2011-07-26 08:41:03

incognito

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-25
Posty: 9
Punktów :   

Re: Zieleniec w służbie lokatorom czyli plac zabaw incognito...

przepraszam a kiedy było ostatnie zebranie? bo jakoś ta wiadomość mi umknęła. jak sie robi zebrania o 16 czy 17 to czemu się dziwicie że tak słabo jest z frekwencją? ja rozumiem, że są tacy co pół dnia spędzają w oknie obgadując każdego kto zbliża się do bloku ale są tacy którzy PRACUJĄ więc myślę, że warto dostosować się do większości. w kwestii terenów zielonych miejmy pretensję do Proximy która wymyśliła kamienie dookoła bloku jednocześnie zamykając siatką kawałek mało używanego zieleńca. zero pomysłu tylko beton. porównanie mamy blisko - dombud i okolice bloków. tam widać TRAWĘ. pomijam fakt, że na parkingu można nogi połamać (kobiety w wysokim obuwiu).
co do lokali komercyjnych - po to są, ażeby coś tam komercyjnego było (sklep, ciuchland). przedszkole jest powyżej na Felińskiego również w bloku (pomijam to samorządowe) i jakoś nikomu nie przeszkadza (tylko u nas wielki raban).

Offline

 

#22 2011-07-27 11:55:00

Carina123

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-21
Posty: 6
Punktów :   

Re: Zieleniec w służbie lokatorom czyli plac zabaw incognito...

Zgadzam się. Godziny zebrań nie są dostosowane do obecnych godzin pracy. Jednak są to już żale, które kierowane powinny być do Zarządcy(ja skierowałam) a nie lokatorów, bo nikt z nas o tym nie decyduje. Ja, żeby się pojawić musiałam wziąć dzień wolny w pracy. Zawiadomienie przyszło kilka tygodni przed terminem, więc bez problemu udało mi się to załatwić i przy dobrych chęciach, pewnie większość Sąsiadów też byłaby w stanie tak zrobić.

Offline

 

#23 2011-07-27 13:32:54

kmk

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-04
Posty: 25
Punktów :   

Re: Zieleniec w służbie lokatorom czyli plac zabaw incognito...

Incognito - ostatnie zebranie było zorganizowane o godz. 18.  Moim zdaniem to jest bardzo rozsądna godzina. Ty pracujesz a inni mają np. małe dzieci i nie mogą później - wszystkim się nie dogodzi. Poza tym ostatnie zebranie trwało 2,5 godz. więc nie wiem, czy późniejsze rozpoczęcie byłoby w ogóle możliwe (przynajmniej w szkole).

Swoją drogą - było kiedyś zebranie przy skrzynkach na listy o godz. 20 i też większość mieszkańców nie raczyła się pofatygować.

Zgadzam się z Cariną - wystarczy trochę dobrych chęci. Zebranie jest RAZ w roku, odpowiednio wcześnie zaanonsowane, zawsze można coś wykombinować albo dać komuś pełnomocnictwo.

Offline

 

#24 2011-07-28 07:54:51

incognito

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-25
Posty: 9
Punktów :   

Re: Zieleniec w służbie lokatorom czyli plac zabaw incognito...

też mam małe dziecko a godzina 18 to zwykle godzina powrotu z pracy dla wielu z nas. a wolnego dla zebrania nie wezmę bo nie w tym rzecz.

Offline

 

#25 2011-07-28 17:28:51

kmk

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-04
Posty: 25
Punktów :   

Re: Zieleniec w służbie lokatorom czyli plac zabaw incognito...

rzecz w tym, że albo Ci troche zależy i jesteś na zabraniu albo olewasz temat i każdy argument jest dobry żeby nie przyjść (wyznaczona godzina jest idealna).

świetnym przykładem na to, że godzina nie ma większego znaczenia było zebranie o 20 przy skrzynkach

ja też mam małe dziecko, oboje z mężem długo pracujemy (jak większość) a mimo to jesteśmy w stanie poświecić JEDNO popołudnie w roku.

Offline

 

#26 2011-08-26 10:44:54

black100

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-17
Posty: 12
Punktów :   

Re: Zieleniec w służbie lokatorom czyli plac zabaw incognito...

Czy ktoś się orientuje, jakim wynikiem zakończyło się głosowanie dot. placu zabaw?

Offline

 

#27 2011-09-07 11:51:12

incognito

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-25
Posty: 9
Punktów :   

Re: Zieleniec w służbie lokatorom czyli plac zabaw incognito...

Plac zabaw będzie funkcjonował - zgoda jest o czym wiem od zarządcy.
Teraz zostaje kwestia rodziców tych dzieci z przedszkola czy wyrażą zgodę na zabawę pod samą łyżką koparki i całym tym niebezpiecznym rozgardiaszu..A dostęność dla mieszkańców bloku to już odrębna kwestia. Śledząc wpisy i kłótnię o odbijanie piłki na wspólnym tarasie i obserwując ul. Felińskiego i place na niej - warto byłoby pociągnąć ten temat, ale nie w tym miejscu. Roboty budowlane i wieczne błoto wylewające się na posesję to słaba rekreacja ;/
Ale jaki zarządca takie atrakcje.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl