ks. meiera 20G

Forum lokatorów ul. Ks. Meiera 20G


#1 2011-06-21 22:32:00

 mcad

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-03
Posty: 3
Punktów :   

Zgłaszanie usterek części wspólnych nieruchomości

Witam wszystkich,

w związku ze zbliżającym się końcem okresu gwarancyjnego naszego bloku, proszę o zgłaszanie zauważonych usterek, niedoróbek części wspólnych kwalifikujących się do usunięcia w ramach gwarancji. Usterki z dokładnym opisem proszę o przesyłanie na adres email usterkimeiera20g@o2.pl.

Na email'e czekam do 10 lipca.

Podkreślam, że chodzi tylko i wyłącznie o części wspólne (np. odpadający tynk na klatce schodowej, ubytki na elewacji itp.).

Pozdrawiam

Offline

 

#2 2011-07-08 22:41:43

castelia

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-08
Posty: 1
Punktów :   

Re: Zgłaszanie usterek części wspólnych nieruchomości

Witam Państwa,

Uwaga: zgłaszanie usterek w cześciach wspólnych musi pisemnie dokonać właściciel a  nie wspólnota, dlatego, że wspólnota nie posiada legitymacji czynnej do tej czynności. Musiałaby być zawarta umowa cesji przekazania wierzytelności z tytułu gwarancji lub rękojmi pomiędzy właścicielem a wspólnotą i dopiero wtedy to zgłoszenie będzie skuteczne.

Proponuję zapoznać się z zapisem w aktach notarialnych czy posiadają Państwo gwarancję czy rękojmię i w pierwszym przypadku jakie są warunki tej gwarancji.


Z poważaniem,


Piotr Bondal
p.bondal@castelia.com.pl

P.S. Uprzejmie proszę o wyrozumiałość, jeśli chodzi o odpowiedzi w temacie, bo zazwyczaj nie bywamy na forach wspólnot. W przypadku pytań proszę o ich przesłanie na email, to chętnie udzielę wyczerpujących informacji.

Offline

 

#3 2011-08-01 23:41:16

wookash

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-20
Posty: 3
Punktów :   

Re: Zgłaszanie usterek części wspólnych nieruchomości

Nie wiem czy to dobre miejsce na forum, ale mam nadzieję że parę osób tu zagląda.
Chciałbym z całego serca pochwalić sposób wykonania poprawek na fugach na murze z cegły przed wejściem do naszego bloku. Trzeba przyznać, że profesjonalna robota, szczególnie doczyszczenie cegieł po zakończeniu prac. Ja też chcę za takie gów... brać pieniądze!! Pozdrawiam osoby odpowiedzialne za przypilnowanie właściwego wykonania. Szacun...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plgrzejniki wrocław wrastające paznokcie