ks. meiera 20G

Forum lokatorów ul. Ks. Meiera 20G


#1 2011-07-14 16:11:58

larvatus_prodeo

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-14
Posty: 2
Punktów :   

Zieleniec w służbie lokatorom czyli plac zabaw incognito...

Witam, jestem jednym z lokatorów naszego jakże cudnie wykończonego i zarządzanego bloku. Chciałbym poruszyć temat dziwnego tworu, który powstaje na terenie wspólnoty. Ów twór jest dziełem mężczyzny, który w podobno nielegalnie połączonych dwóch lokalach usługowych na poziomie zero prowadzi przedszkole. Mężczyzna ten utrzymuje, że m.in. w trosce o podjazd do garaży numer 2, zalewany czasem przy okazji oberwania chmury, postanowił zrobić tam, uwaga, 'zieleniec'. Filantrop. Trudno więc nie zadać sobie pytania jak taki karykaturalny twór, prawie "dwa na dwa", ogrodzony siatką z furtką z demobilu miałby się przydać któremukolwiek z lokatorów. Zastanawiam się jak w ogóle możliwe jest to, żeby ktoś samodzielnie, nie pytając o zgodę nikogo z lokatorów (a przynajmniej z czystej przyzwoitości ludzi, których okna wychodzą na to cudo) przywłaszczył sobie część terenu znajdującą się obok bloku. Pan stwierdził, że nasza administracja czyli Pani Ludmiła wszystko wie i wszystko ustaliła z proximą, oraz że na tym terenie, uwaga, znajdzie się "tylko" piaskownica. Teren miałby być przez mężczyznę zamknięty na klucz, który zdeklarował się udostępniać osobom chcącym wkroczyć w świat tego co najmniej "Tajemniczego Ogrodu". Po wykonaniu dwóch telefonów wszystko zaczęło być jasne. Po skontaktowaniu się z Panią Ludmiłą okazało się, że mężczyzna ów ani z nią, ani z nikim innym nic nie załatwiał, więc robi to na własną rękę. A dlaczego? To wyjaśnił drugi telefon. Podając się za szczęśliwego ojca chcącego zapisać swe wyimaginowane (bardzo ruchliwe) dziecko do przedszkola spytałem Panią kierownik czy mają może jakiś plac zabaw dla dzieci. Z ogromnym entuzjazmem usłyszałem, że mam ogromne szczęście, gdyż taki placyk powstaje za oknem dokładnie w momencie ucinania tej wesołej pogawędki i że ma być otwarty dla dzieci z przedszkola jeszcze w te wakacje. "Dziś nawet mają już posiać trawę." Posiali. Korzystając więc z tego ogromnego dobrodziejstwa jakim jest forum wspólnoty chciałbym zarówno poinformować lokatorów o sprawie mężczyzny, który bezprawnie przywłaszczając sobie teren przy bloku chce dopisać do swojej oferty przedszkola własny plac zabaw, oraz spytać was drodzy Państwo cóż wy sądzicie na temat tej samowoli budowlanej?

Pozdrawiam L.

Offline

 

#2 2011-07-15 07:24:00

kmk

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-04
Posty: 25
Punktów :   

Re: Zieleniec w służbie lokatorom czyli plac zabaw incognito...

mam wrażanie, że ten człowiek robi sobie co chce i kiedy chce. za chwilę po drugiej stronie powstanie drugie przedszkole (ciuchland + była "zdrowa żywność"), zapewne też nielegalnie. jeszcze trochę i dzieci z przedszkola będą bawiły się przy skrzynkach na listy, bo tam jest chłodno.

w sprawie "tajemniczego ogrodu" (nazwa piękna i adekwatna do miejsca pani Ludmiła ma wysłać do niego oficjalne pismo. pytanie tylko co to zmieni.

może ktoś ma jakiś pomysł jak ograniczyć charytatywną działalność tego pana?

Offline

 

#3 2011-07-15 10:22:41

edymaj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-04
Posty: 22
Punktów :   

Re: Zieleniec w służbie lokatorom czyli plac zabaw incognito...

nie bardzo  rozumie   zdania .... przedszkole , ciucholand  i zdrowa żywność   nielegalnie , o co chodzi  ....myślę że  ,skoro człowiek sobie  wykupił  lokale na własność  to nie musi  się nas pytać  o zgodę .....  chyba,  że  będzie chciał  otworzyć  Dom publiczny  , gastronomię  ewentualnie  monopolowy . Natomiast jeśli chodzi o  zagospodarowanie terenu  co  do którego nie ma własności  , powinien prosić o zgodę  pozostałych lokatorów . Co  do  tworu  obok bloku  ... nie wiem jak  się do tego  ustosunkować  ...chociaż  z drugiej strony  rozumie ....... spokój ponad  wszystko .

Offline

 

#4 2011-07-17 17:10:59

black100

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-17
Posty: 12
Punktów :   

Re: Zieleniec w służbie lokatorom czyli plac zabaw incognito...

Sprawa jest prosta. Ten teren należy do nas wszystkich, także w pewnej części do Pana, który zajmuje lokale na parterze. Ja osobiście jestem za tym, żeby plac zabaw powstał, ale ze swobodnym dostępem dla wszystkich dzieci z naszego bloku. Tylko że o tym powinniśmy zadecydować wspólnie, w np. ankiecie, którą przeprowadzić powinna p.Ludmiła. P. Ludmiła powinna stosować ankiety (ze skutecznym doręczeniem do wszystkich lokatorów!) także w innych sprawach. Ja np. do dzisiaj nie wiem, jakim wynikiem głosowania zakończyła się sprawa absolutorium dla Alternatywy za zeszły rok rozliczeniowy. Sprawa monitoringu upadła wcześniej z tego powodu, że p.Ludmiła nie była w stanie uzyskać skutecznie odpowiedzi od wszystkich lokatorów. Podsumowując, JEST POMYSŁ - ZRÓBMY ANKIETĘ do zagłosowania ZA lub PRZECIW. Tym powinna się zająć p.Ludmiła, a pomóc jej w zebraniu ankiet mogłyby osoby sprzątające w naszym bloku, które codziennie są na obiekcie i skutecznie mogłyby uzyskać odpowiedzi na nasze pomysły.

Offline

 

#5 2011-07-17 21:41:02

Iwona

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-04
Posty: 17
Punktów :   

Re: Zieleniec w służbie lokatorom czyli plac zabaw incognito...

Zgadzam się z przedmówcą w kwestii ankiety, oraz z inicjatorem tego wątku, decyzja o pozwoleniu lub nie należy do wszystkich mieszkańców. Na właściciela lokalów usługowych trzeba uważać, nie wiedzieć czemu uważa, że wolno mu więcej niż pozostałym!

Offline

 

#6 2011-07-17 23:09:42

 mcad

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-03
Posty: 3
Punktów :   

Re: Zieleniec w służbie lokatorom czyli plac zabaw incognito...

Podejrzewam, że jeżeli temat zostanie pozostawiony bez reakcji, niedługo np. mogą zostać "przywłaszczone" miejsca postojowe, bo przecież przywożący dzieci do przedszkola nie mają się gdzie zatrzymywać w "godzinach szczytu". Z drugiej strony będąc rodzicem, który oddaje dziecko do przedszkola z "własnym" placem zabaw, graniczącym z terenem budowy, to zrobiłbym małą aferę.
W miniony czwartek ja również dzwoniłem do p. Ludmiły. Nie kryła zamieszania całą tą sytuacją. Obiecała wysłać oficjalne pismo do właściciela przedszkola z prośbą o wyjaśnienie (z zapytaniem, co to jest za wytwór i kto wydał na to zgodę). A tak w ogóle to, co do tego miała Proxima i zalewanie garażu 2 (jeżeli to jest garaż na poziomie 0, to tam akurat cieknie ze stropu)? Nie rozumiem.

Offline

 

#7 2011-07-17 23:20:20

edymaj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-04
Posty: 22
Punktów :   

Re: Zieleniec w służbie lokatorom czyli plac zabaw incognito...

Myślę , że  ten przepis  dotyczy również  placu  budowy .

Rozdział 8. Zieleń i urządzenia rekreacyjne


§ 39. [Urządzanie terenów zieleni] Na działkach budowlanych, przeznaczonych pod zabudowę wielorodzinną, budynki opieki zdrowotnej (z wyjątkiem przychodni) oraz oświaty i wychowania co najmniej 25% powierzchni działki należy urządzić jako powierzchnię terenu biologicznie czynnego, jeżeli inny procent nie wynika z ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

§ 40. [Miejsca zabaw dla dzieci] 13 1. W zespole budynków wielorodzinnych objętych jednym pozwoleniem na budowę należy, stosownie do potrzeb użytkowych, przewidzieć place zabaw dla dzieci i miejsca rekreacyjne dostępne dla osób niepełnosprawnych, przy czym co najmniej 30% tej powierzchni powinno znajdować się na terenie biologicznie czynnym, chyba że przepisy odrębne stanowią inaczej.

2. Nasłonecznienie placu zabaw dla dzieci powinno wynosić co najmniej 4 godziny, liczone w dniach równonocy (21 marca i 21 września) w godzinach 1000-1600. W zabudowie śródmiejskiej dopuszcza się nasłonecznienie nie krótsze niż 2 godziny.

3. Odległość placów i urządzeń, o których mowa w ust. 1, od linii rozgraniczających ulicę, od okien pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi oraz od miejsc gromadzenia odpadów powinna wynosić co najmniej 10 m.

Offline

 

#8 2011-07-18 09:44:51

kmk

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-04
Posty: 25
Punktów :   

Re: Zieleniec w służbie lokatorom czyli plac zabaw incognito...

black100 napisał:

Sprawa jest prosta. Ten teren należy do nas wszystkich, także w pewnej części do Pana, który zajmuje lokale na parterze. Ja osobiście jestem za tym, żeby plac zabaw powstał, ale ze swobodnym dostępem dla wszystkich dzieci z naszego bloku. Tylko że o tym powinniśmy zadecydować wspólnie, w np. ankiecie, którą przeprowadzić powinna p.Ludmiła. P. Ludmiła powinna stosować ankiety (ze skutecznym doręczeniem do wszystkich lokatorów!) także w innych sprawach. Ja np. do dzisiaj nie wiem, jakim wynikiem głosowania zakończyła się sprawa absolutorium dla Alternatywy za zeszły rok rozliczeniowy. Sprawa monitoringu upadła wcześniej z tego powodu, że p.Ludmiła nie była w stanie uzyskać skutecznie odpowiedzi od wszystkich lokatorów. Podsumowując, JEST POMYSŁ - ZRÓBMY ANKIETĘ do zagłosowania ZA lub PRZECIW. Tym powinna się zająć p.Ludmiła, a pomóc jej w zebraniu ankiet mogłyby osoby sprzątające w naszym bloku, które codziennie są na obiekcie i skutecznie mogłyby uzyskać odpowiedzi na nasze pomysły.

Nie rozumiem dlaczego wspólnota, zarządca czy tym bardziej osoby sprzątające mają przeprowadzać w tej sprawie ankietę. Ten plac nie jest inicjatywą mieszkańców.  Ankieta jest bardzo dobrym pomysłem, ale powinien ją zrobić właściciel przedszkola przed zagospodarowaniem tego terenu. 

Może powinniśmy zorganizować spotkanie z tym panem?
Przynajmniej po to, żeby wiedział, że nie może robić co mu się podoba.

Offline

 

#9 2011-07-18 20:26:26

nail_them

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-03
Posty: 8
Punktów :   

Re: Zieleniec w służbie lokatorom czyli plac zabaw incognito...

Zgodnie z panią edymaj twierdze ze każdemu należy się spokój - szczególnie jak te pajace z dom-budu napierd... Mlotami od 6rano niewychowane gnoj....   Jestem absolutnie PRZECIW BUDOWIE tego zaczarowanego szitu 2x2 pod naszymi oknami.

Offline

 

#10 2011-07-19 20:08:27

Iwona

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-04
Posty: 17
Punktów :   

Re: Zieleniec w służbie lokatorom czyli plac zabaw incognito...

Tak sobie czytam wszystkie posty i z każdym w jakiejś części się zgadzam, sama również zadzwonię do p. Ludmiły i nie tylko, wypadałoby zrobić zebranie, chociażby przy windach i wyjaśnić panu od przedszkola że nie może sam o wszystkim decydować. Ja akurat jest przeciwna, żeby tam powstał plac zabaw. Nie wiem do której jest czynne przedszkole, ale nie mam ochoty wysłuchiwać wrzasków dzieci- z całym dla nich szacunkiem bo są to rozkoszne maluchy.

Offline

 

#11 2011-07-21 14:14:01

kmk

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-04
Posty: 25
Punktów :   

Re: Zieleniec w służbie lokatorom czyli plac zabaw incognito...

też dostaliście maila z pismem od pana z przedszkola i uchwałą?

ciekawe kto posprząta ten syf, który zrobił się przed blokiem po nielegalnym nawiezieniu ziemi i po ostatnich opadach

Offline

 

#12 2011-07-21 15:21:38

Carina123

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-21
Posty: 6
Punktów :   

Re: Zieleniec w służbie lokatorom czyli plac zabaw incognito...

Tez otrzymalam uchwale, oczywiscie napisana z data wsteczna. Nie moze byc tak, ze ktos najpierw dziala a potem pyta o "zgode". Co wiecej ten pomysl jest sprzeczny z prawem budowlanym, w chwili w ktorej placyk powstanie, wystarczy jeden telefon do PINB i dopiero zaczna sie problemy, bo kara zostanie nalozona na cala Wspolnote i ciekawe jak Zarzadca zdola wyegzekwowac skladke na jej zaplacenie. W tej chwili na osiedlu sa 3 ogolnodostepne place zabaw, na ktore dzieci nie trzeba wysylac w kaloszach. Coz, jedyne na co mozna liczyc to, ze wlasnie rozsadni rodzice rowniez nie zgodza sie na placyk i oddadza swoj glos w sprawie "uchwaly". Rozmawialam z panem z parteru, ktory nie ukrywal, ze placyk bedzie zamykany a dystrybucja kluczy zajmie sie Zarzadca, wiec powtorka z organizacja wozkowni i jej zamykania jest wiecej niz prawdopodobna.
Osobiscie jestem przeciw powstaniu tego zielenca/placyku, ktory niczemu nie sluzy (bloto jak splywalo tak splywa), nie nadaje sie dla dzieci (umiejscowienie obok wjazdu jest niebezpieczne), za to sprzyja nocnym i nie tylko nocnym posiadowkom z piwem (co juz ma miejsce). Za filantropie wlascicielowi lokali uslugowych dziekuje i nie skorzystam.

Offline

 

#13 2011-07-21 21:13:30

Iwona

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-04
Posty: 17
Punktów :   

Re: Zieleniec w służbie lokatorom czyli plac zabaw incognito...

Ja też nie wyrażam zgody na ten placyk, mam nadzieję że większość będzie przeciw jego powstaniu.

Offline

 

#14 2011-07-22 13:12:05

Damian

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-04
Posty: 15
Punktów :   

Re: Zieleniec w służbie lokatorom czyli plac zabaw incognito...

Ja już zagłosowałem na Nie, ciekawe jaka będzie frekwencja

BTW "rozbawił" mnie strasznie e-mail od Pani Ludmiły, żeby napisać jej kto chce żeby uchwałę wrzucić mu do skrzynki.
Nie wiem może jestem dziwny ale z automatu pomyślałem, że to rzeczywiście ogromny problem i koszt żeby każdemu wydrukować i wrzucić do skrzynki (60 x 0,1 PLN). Nie pamiętam już ile na rozliczeniu było za materiały biurowe i czy aby tego typu wydatki były w nim bardzo znaczące

Myślę że i to głosowanie przepadnie jak wszystkie poprzednie. Ciekawi mnie tylko czy brak opinii ze strony Wspólnoty zostanie potraktowany jako NIE czy jako TAK bo nie wiem co akurat będzie wygodniejsze dla Pani Ludmiły.

Offline

 

#15 2011-07-24 18:49:41

Jacek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-24
Posty: 1
Punktów :   

Re: Zieleniec w służbie lokatorom czyli plac zabaw incognito...

Witam wszystkich.
W sprawie placu zabaw podzielam Wasze obawy, też nie podoba mi się kreci sposób załatwiania tematu. Zagłosowałem na NIE.
Przy okazji chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt. Postawione samowolnie ogrodzenie tego "zieleńca" mocno ogranicza możliwość wjazdu do garażu na poziomie "0" od strony budowy. Wcześniej dzięki obniżonemu krawężnikowi można było wjeżdzać bez obaw, teraz słupek postwiony na krawędzi wjazdu jest sporym utrudnieniem.
Co do spływającego błota - jak widać wykonanie placu niczego nie zmieniło.
Poza tym jeżeli teren za murem był objęty planem zagospodarowania opracowanym przy budowie bloku to chyba wykonawca nie dokończył zadania inwestycyjnego skoro mamy taki stan rzeczy.  Może trzeba ten temat wciągnąć na listę usterek budowlanych ?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl